DEWOCJONALIA / nowe
2019.10.16
Zobacz D-Galerie na stronie Programu ELECTRO-ROBOT
DEWOCJONALIA ...więcej niż przyjęcie...

5 lat temu wystartowała strona internetowa DEWOCJONALIA, która wśród odwiedzających stała się głównie miejscem spotkań (kilka edycji D-CZ@T) i odwiedzin grupy fanów i sympatyków grupy DPECHE MODE.
Idea DEWOCJONALII ma już sześć lat, a od pięciu przyjęła postać zmaterializowaną. Powrót do spotkań z muzyką grupy DEPECHE MODE nastąpił w 10 rocznicę ostatniego Zlotu Fanów DEPECHE MODE w Kłodzku, w lutym 2002 roku w Pub U SŁAWNIKA (w piwnicach Kościoła Gotyckiego w Kłodzku), gdzie zebraliśmy się aby uczcić fakt, że zobaczyliśmy koniec kolejnego czarnego dnia ;) i wybudzić się z przyzwyczajenia codzienności wracając do starszych lub młodszych wspomnień związanych z muzyką szybkiej mody. Przez te cztery lata działalności DEWOCJONALIA odwiedziło ponad 1500 osób (co biorąc pod uwagę aktualną kondycję kulturalną w kraju, a szczególnie w Kotlinie Kłodzkiej można uznać za sukces) głównie z Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz z odleglejszych regionów: Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, oPolanica, Kraków.
Oprócz szaleństw przy muzyce grupy DEPECHE MODE odbyły się na DEWOCJONALIACH cztery koncerty: MIKROKILLA, WIKTOR 37, STATION ONE i AGRESSIVA 69 oraz odbyło się ponad 20 konkursów na: płyty D-CD, D-Koszulki, D-Reprodukcje.
Z okazji 5 URODZIN SERWISU DEWOCJONALIA chcemy serdecznie podziękować: uczestnikom 18 edycji DEWOCJONALII, wykonawcom koncertów oraz współpracownikom:Jerzó, Pub U SŁAWNIKA, Pub WBL (i pracownicy), Karczma Kłodzka, Pub AK (i pracownicy), Iwona Lemiesz - dyrektor Zespołu Szkół Społecznych, Kłodzki Ośrodek Kultury (i pracownicy), Marcin Kuraś, Bogdan Wieczorek, Marcin Sydorko, Krzysiu Fan, Michałowi Gąsiorowski, MUZOM za czujność i dobrą energię oraz grupie fotoreporterów od 9 edycji DEWOCJONALII: Tomasz Gacek, Maciej Wachowski, Jacek Dziułka, Natalia Kumoś, Pani Zofia, Miluś, D-Man, Tomasz Janicki, Krzysztof Syper.
Mamy nadzieję, że wiele osób których nie było ostatnio widać na DEWOCJONALICH powróci do źródła swoich muzycznych emocji sprzed lat. Czego życzymy byłym, obecnym i przyszłym uczestnikom spotkań z muzyką Depeche Mode - DEWOCJONALIA!
Pozostańcie w rytmie!
Fan Club Depeche Mode - VIOLATOR - Kłodzko, 21.02.2007 r.
AKTUALNOŚCI
D4 - KRÓTKA RELACJA

Podczas D4 - 4 DEWOCJONALIA odbyły się dwa konkursy, z których krótką relację zamieszczamy poniżej.

W konkursie Miss D-2002 w jury zasiedli: Angelika, Marta, Maciek i Marcin.
Do konkursu zgłoszono 5 osób: Jarosława Pabiana (8 zgłoszeń), który niestety nie zdecydował się na wyjście na scenę, Klaudię Lutosławską (która niestety wystartowała w konkursie z powodu udziału organizacyjnego w imprezie) oraz 3 kandydatki, które zdecydowały się wyjść na scenę prezentując swój ukłon i siebie w kilku słowach. Te odważne dziewuszki to: Marta Tarogińska, Malwina Pluta i Joanna Woźnicka.
Jury po 30 minutowych obradach uznało, że nagrodę Miss D-2002 otrzymują wszystkie 3 kandydatki. Tak więc wymieniając się insygniami obejrzeliśmy na scenie trzy Miss D-2002, które będą nam królowały do następnych wyborów.

W konkursie tańca wystąpiło dwóch kandydatów: Sławomir Szałach i Patryk Drelich. Sławek swoim spokojnym pląsem odtańczył "New life" (utwór który wybrała maszyna losująca) a Patryk "Just can't get enough". Tym razem Jury była publiczność zebrana na 4 DEWOCJONALIACH. Okrzykami, gwizdami i oklaskami oceniali naszych tancerzy. W początkowej fazie wygrywał Patryk jednak skandowane "Sławek, Sławek..." oraz donośne tupanie D-fanów zadecydowało o przyznaniu nagrody głównej ("One night in Paris" 2CD - D-Edycja) Sławkowi. Patryk jako nagrodę za swoją dzielną walkę na parkiecie dostał album D4-CD.
Ubawu było co nie miara. Choć zabrało to sporą część czasu imprezy myślimy, że te humorystyczne akcenty wprowadziły was odpowiednio w świąteczno-noworoczny nastrój.
Fan Club Depeche Mode VIOLATOR - Kłodzko
Dodane: 2002-12-16 | czytano: 2625
ARCHIWUM DEWOCJONALIA
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2010  -  1
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2009  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2008  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2007  -  4
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2006  -  7
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2005  -  6
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2004  -  12
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2003  -  8
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2002  -  16
PŁYTY DEWOCJONALIA + KONKURSY
ARCHIWUM + KONKURSY / D-CD
LISTA PRZEBOJÓW
SUBSKRYPCJA D-BIULETYNU
Projekt DEWOCJONALIA jest czescia Programu ELECTRO-ROBOT realizowanego przez Stowarzyszenie ELECTRO-ROBOT.
Wszelkie prawa autorskie do materialów zawartych w serwisie zastrzezone.
Projek graficzny i programowanie dla ELECTRO-ROBOT: ©2002-2019 Krokodyl Produkt
DEWOCJONALIA instnieja od 9 lutego 2002 r. | w sieci od 12 marca 2002 r. i sa czescia ELECTRO-ROBOT Depeche Mode Network