DEWOCJONALIA / nowe
2019.10.16
Zobacz D-Galerie na stronie Programu ELECTRO-ROBOT
DEWOCJONALIA ...więcej niż przyjęcie...

5 lat temu wystartowała strona internetowa DEWOCJONALIA, która wśród odwiedzających stała się głównie miejscem spotkań (kilka edycji D-CZ@T) i odwiedzin grupy fanów i sympatyków grupy DPECHE MODE.
Idea DEWOCJONALII ma już sześć lat, a od pięciu przyjęła postać zmaterializowaną. Powrót do spotkań z muzyką grupy DEPECHE MODE nastąpił w 10 rocznicę ostatniego Zlotu Fanów DEPECHE MODE w Kłodzku, w lutym 2002 roku w Pub U SŁAWNIKA (w piwnicach Kościoła Gotyckiego w Kłodzku), gdzie zebraliśmy się aby uczcić fakt, że zobaczyliśmy koniec kolejnego czarnego dnia ;) i wybudzić się z przyzwyczajenia codzienności wracając do starszych lub młodszych wspomnień związanych z muzyką szybkiej mody. Przez te cztery lata działalności DEWOCJONALIA odwiedziło ponad 1500 osób (co biorąc pod uwagę aktualną kondycję kulturalną w kraju, a szczególnie w Kotlinie Kłodzkiej można uznać za sukces) głównie z Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz z odleglejszych regionów: Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, oPolanica, Kraków.
Oprócz szaleństw przy muzyce grupy DEPECHE MODE odbyły się na DEWOCJONALIACH cztery koncerty: MIKROKILLA, WIKTOR 37, STATION ONE i AGRESSIVA 69 oraz odbyło się ponad 20 konkursów na: płyty D-CD, D-Koszulki, D-Reprodukcje.
Z okazji 5 URODZIN SERWISU DEWOCJONALIA chcemy serdecznie podziękować: uczestnikom 18 edycji DEWOCJONALII, wykonawcom koncertów oraz współpracownikom:Jerzó, Pub U SŁAWNIKA, Pub WBL (i pracownicy), Karczma Kłodzka, Pub AK (i pracownicy), Iwona Lemiesz - dyrektor Zespołu Szkół Społecznych, Kłodzki Ośrodek Kultury (i pracownicy), Marcin Kuraś, Bogdan Wieczorek, Marcin Sydorko, Krzysiu Fan, Michałowi Gąsiorowski, MUZOM za czujność i dobrą energię oraz grupie fotoreporterów od 9 edycji DEWOCJONALII: Tomasz Gacek, Maciej Wachowski, Jacek Dziułka, Natalia Kumoś, Pani Zofia, Miluś, D-Man, Tomasz Janicki, Krzysztof Syper.
Mamy nadzieję, że wiele osób których nie było ostatnio widać na DEWOCJONALICH powróci do źródła swoich muzycznych emocji sprzed lat. Czego życzymy byłym, obecnym i przyszłym uczestnikom spotkań z muzyką Depeche Mode - DEWOCJONALIA!
Pozostańcie w rytmie!
Fan Club Depeche Mode - VIOLATOR - Kłodzko, 21.02.2007 r.
AKTUALNOŚCI
D6-CZ@T i krótka relacja D6 - 6 DEWOCJONALIA

25 czerwca 2003 r. od godz. 21.00 trwała na DEWOCJONALIA CZ@T pogadanka na temat imprezy oraz kilku innych interesujących wątków jak np. koncert Dave'a Gahan'a w Pradze.

Na D6 - 6 DEWOCJONALIA mieliśmy przyjemność oglądać koncert Depeche Mode "The World We Live In And Live In Hamburg" (1984).
Trzeba przyznać, że stare dobre kawałki i zespół pełen jeszcze młodzieńczej werwy (szczególnie uroczy Dave) sprawdziły się rewelacyjnie. To co działo się np. w czasie utworów: Master And Servant, New Life, Photographic i Just Can't Get Enough jest raczej trudne do opisania. Po prostu trzeba tam było być. Jednak można by się pokusić o określenie tej sytuacji jako RADOSNE SZLEŃSTWO.
Doskonale spisał się w konkursach D6-CD i D6-R Reprodukcja Marcin Kuraś, zgarniając obie nagrody. Gratulacje!!!
D6 były ostatnimi (bardzo prawdopodobnie i niestety) DEWOCJONALIAMI zorganizowanymi w Centrum Edukacji Kulturanlej. Miejsca kolejnego świętowania z muzyką grupy Depeche Mode jeszcze nie ustaliliśmy ale w najbliższym czasie postaramy się je podać wraz z datą wydarzenia.
Pojawiły się również nowe D-Produkty na D-Strataganie.
Reprodukcja D5-R (A Question Of Lust) i D-Koszulka (v. 1)

Podziękowania za pomoc w organizacji dla: Centrum Edukacji Kulturalnej (szczególnie dla Sebastiana Hewko), Jacka (Pub WBL 1998), Wojtka Krzyształowicza (wizja) i wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść na D6 - 6 DEWOCJONALIA.
Fan Club Depeche Mode VIOLATOR - Kłodzko
Dodane: 2003-06-29 | czytano: 2127
ARCHIWUM DEWOCJONALIA
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2010  -  1
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2009  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2008  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2007  -  4
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2006  -  7
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2005  -  6
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2004  -  12
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2003  -  8
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2002  -  16
PŁYTY DEWOCJONALIA + KONKURSY
ARCHIWUM + KONKURSY / D-CD
LISTA PRZEBOJÓW
SUBSKRYPCJA D-BIULETYNU
Projekt DEWOCJONALIA jest czescia Programu ELECTRO-ROBOT realizowanego przez Stowarzyszenie ELECTRO-ROBOT.
Wszelkie prawa autorskie do materialów zawartych w serwisie zastrzezone.
Projek graficzny i programowanie dla ELECTRO-ROBOT: ©2002-2019 Krokodyl Produkt
DEWOCJONALIA instnieja od 9 lutego 2002 r. | w sieci od 12 marca 2002 r. i sa czescia ELECTRO-ROBOT Depeche Mode Network