DEWOCJONALIA / nowe
2019.10.16
Zobacz D-Galerie na stronie Programu ELECTRO-ROBOT
DEWOCJONALIA ...więcej niż przyjęcie...

5 lat temu wystartowała strona internetowa DEWOCJONALIA, która wśród odwiedzających stała się głównie miejscem spotkań (kilka edycji D-CZ@T) i odwiedzin grupy fanów i sympatyków grupy DPECHE MODE.
Idea DEWOCJONALII ma już sześć lat, a od pięciu przyjęła postać zmaterializowaną. Powrót do spotkań z muzyką grupy DEPECHE MODE nastąpił w 10 rocznicę ostatniego Zlotu Fanów DEPECHE MODE w Kłodzku, w lutym 2002 roku w Pub U SŁAWNIKA (w piwnicach Kościoła Gotyckiego w Kłodzku), gdzie zebraliśmy się aby uczcić fakt, że zobaczyliśmy koniec kolejnego czarnego dnia ;) i wybudzić się z przyzwyczajenia codzienności wracając do starszych lub młodszych wspomnień związanych z muzyką szybkiej mody. Przez te cztery lata działalności DEWOCJONALIA odwiedziło ponad 1500 osób (co biorąc pod uwagę aktualną kondycję kulturalną w kraju, a szczególnie w Kotlinie Kłodzkiej można uznać za sukces) głównie z Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz z odleglejszych regionów: Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, oPolanica, Kraków.
Oprócz szaleństw przy muzyce grupy DEPECHE MODE odbyły się na DEWOCJONALIACH cztery koncerty: MIKROKILLA, WIKTOR 37, STATION ONE i AGRESSIVA 69 oraz odbyło się ponad 20 konkursów na: płyty D-CD, D-Koszulki, D-Reprodukcje.
Z okazji 5 URODZIN SERWISU DEWOCJONALIA chcemy serdecznie podziękować: uczestnikom 18 edycji DEWOCJONALII, wykonawcom koncertów oraz współpracownikom:Jerzó, Pub U SŁAWNIKA, Pub WBL (i pracownicy), Karczma Kłodzka, Pub AK (i pracownicy), Iwona Lemiesz - dyrektor Zespołu Szkół Społecznych, Kłodzki Ośrodek Kultury (i pracownicy), Marcin Kuraś, Bogdan Wieczorek, Marcin Sydorko, Krzysiu Fan, Michałowi Gąsiorowski, MUZOM za czujność i dobrą energię oraz grupie fotoreporterów od 9 edycji DEWOCJONALII: Tomasz Gacek, Maciej Wachowski, Jacek Dziułka, Natalia Kumoś, Pani Zofia, Miluś, D-Man, Tomasz Janicki, Krzysztof Syper.
Mamy nadzieję, że wiele osób których nie było ostatnio widać na DEWOCJONALICH powróci do źródła swoich muzycznych emocji sprzed lat. Czego życzymy byłym, obecnym i przyszłym uczestnikom spotkań z muzyką Depeche Mode - DEWOCJONALIA!
Pozostańcie w rytmie!
Fan Club Depeche Mode - VIOLATOR - Kłodzko, 21.02.2007 r.
AKTUALNOŚCI
D8 - REMINESCENCEJE

Z małym opóźnieniem pojawia się relacja z D8 - 8 DEWOCJONALIA - czyli prezentu urodzinowego dla Pani Zofii i święta dla wszystkich D-Fanów.

Niemrawe towarzystwo, które spotkałem w Pub AK wchodząc do lokalu, wyglądało na ludzi, którzy przeżyli tortury świątecznego stołu.
Pełna sala + brak pustego parkietu (w rozumieniu, na środku rekwizyt: stół) i w innym miejscu, brak stołu na niespodziankę dla D-Fanów, spowodowały zmiany w planie D8.
Postanowiłem spokojnie i bez pośpiechu porozkładać zabawki i zarżnąć trzeci dzień świąt!
Jak postanowiłem tak zrobiłem. Atrakcji muzycznych nie zabrakło, jak i również ekstra konkursów, które zamknęły 2 rok DEWOCJONALIA.

WYBORY MISS D-2004
Do wyborów na Miss DEWOCJONALIA na rok 2004 zgłosiły się trzy kandydatki (dokładnie tak jak w zeszłym roku), które miały do wykonania dwa niełatwe zadania.
Pierwszym z nich była wypowiedź na temat: "Kogo i dlaczego bardziej lubisz: Starego Kalafiora (David Gahan) czy Brukselkę (Martin Gore)?
Odpowiedzi były dość zaskakujące, głównie kojarzące się z kulinariami.
Drugie zadanie było z dziedziny ruchu na scenie. Nasze kandydatki miały do zaprezentowania rzadką i trudną figurę taneczną wykonywaną przez Martin'a Gore'a raz na 101 koncertów. Mianowicie chodziło (a właściwie tańczyło) o klasyczną "jaskółkę".
Po krótkich i burzliwych obradach JURY w składzie: Asia, Zofia, Barnaba, Marcin podjęło decyzję, że koronę MISS D-2004 będzie z dumą nosić Kamila Oś (MISS otrzymała również dodatkowe nagrody: Violatorórzę i D-Album "One Night In Paris"). Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na D-Parkiecie Pubu AK.
Spore kontrowersje wywołała decyzja wydana przez JURY (spowodowana niezdecydowaniem)

KONKURS NA D-MISTRZA TAŃCA 2004
Do konkursu tańca zgłosiło się dziewięć osób. Po krótkiej prezentacji zaczęli uroczo pląsać przy dźwiękach World In My Eyes (utworu nr 1 na D-Liście strony internetowej DEWOCJONALIA). Tym razem JURY była publiczność, która swoimi okrzykami i gwizdami oceniała tańczących. Firmowy miernik poziomu hałasu (Pan Jerzu z Pub AK) stwierdził, że D-MISTRZEM TAŃCA 2004 został Marcin Kuraś (ostatnio przodujący w konkursach na D-CD, a w zeszłym roku kontuzjowany), który otrzymał D7-CD, nowe sznurówki do butów (co by mu się dobrze tańczyło i maszynkę do golenia (co by mu się włosy nie czepiały spodni w czasie tańca).

A dalej to już tańce, hulanki i swawole, że ja...
Wiktor Krokodyl
Dodane: 2004-01-06 | czytano: 2221
ARCHIWUM DEWOCJONALIA
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2010  -  1
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2009  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2008  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2007  -  4
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2006  -  7
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2005  -  6
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2004  -  12
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2003  -  8
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2002  -  16
PŁYTY DEWOCJONALIA + KONKURSY
ARCHIWUM + KONKURSY / D-CD
LISTA PRZEBOJÓW
SUBSKRYPCJA D-BIULETYNU
Projekt DEWOCJONALIA jest czescia Programu ELECTRO-ROBOT realizowanego przez Stowarzyszenie ELECTRO-ROBOT.
Wszelkie prawa autorskie do materialów zawartych w serwisie zastrzezone.
Projek graficzny i programowanie dla ELECTRO-ROBOT: ©2002-2019 Krokodyl Produkt
DEWOCJONALIA instnieja od 9 lutego 2002 r. | w sieci od 12 marca 2002 r. i sa czescia ELECTRO-ROBOT Depeche Mode Network