DEWOCJONALIA / nowe
2019.10.16
Zobacz D-Galerie na stronie Programu ELECTRO-ROBOT
DEWOCJONALIA ...więcej niż przyjęcie...

5 lat temu wystartowała strona internetowa DEWOCJONALIA, która wśród odwiedzających stała się głównie miejscem spotkań (kilka edycji D-CZ@T) i odwiedzin grupy fanów i sympatyków grupy DPECHE MODE.
Idea DEWOCJONALII ma już sześć lat, a od pięciu przyjęła postać zmaterializowaną. Powrót do spotkań z muzyką grupy DEPECHE MODE nastąpił w 10 rocznicę ostatniego Zlotu Fanów DEPECHE MODE w Kłodzku, w lutym 2002 roku w Pub U SŁAWNIKA (w piwnicach Kościoła Gotyckiego w Kłodzku), gdzie zebraliśmy się aby uczcić fakt, że zobaczyliśmy koniec kolejnego czarnego dnia ;) i wybudzić się z przyzwyczajenia codzienności wracając do starszych lub młodszych wspomnień związanych z muzyką szybkiej mody. Przez te cztery lata działalności DEWOCJONALIA odwiedziło ponad 1500 osób (co biorąc pod uwagę aktualną kondycję kulturalną w kraju, a szczególnie w Kotlinie Kłodzkiej można uznać za sukces) głównie z Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz z odleglejszych regionów: Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, oPolanica, Kraków.
Oprócz szaleństw przy muzyce grupy DEPECHE MODE odbyły się na DEWOCJONALIACH cztery koncerty: MIKROKILLA, WIKTOR 37, STATION ONE i AGRESSIVA 69 oraz odbyło się ponad 20 konkursów na: płyty D-CD, D-Koszulki, D-Reprodukcje.
Z okazji 5 URODZIN SERWISU DEWOCJONALIA chcemy serdecznie podziękować: uczestnikom 18 edycji DEWOCJONALII, wykonawcom koncertów oraz współpracownikom:Jerzó, Pub U SŁAWNIKA, Pub WBL (i pracownicy), Karczma Kłodzka, Pub AK (i pracownicy), Iwona Lemiesz - dyrektor Zespołu Szkół Społecznych, Kłodzki Ośrodek Kultury (i pracownicy), Marcin Kuraś, Bogdan Wieczorek, Marcin Sydorko, Krzysiu Fan, Michałowi Gąsiorowski, MUZOM za czujność i dobrą energię oraz grupie fotoreporterów od 9 edycji DEWOCJONALII: Tomasz Gacek, Maciej Wachowski, Jacek Dziułka, Natalia Kumoś, Pani Zofia, Miluś, D-Man, Tomasz Janicki, Krzysztof Syper.
Mamy nadzieję, że wiele osób których nie było ostatnio widać na DEWOCJONALICH powróci do źródła swoich muzycznych emocji sprzed lat. Czego życzymy byłym, obecnym i przyszłym uczestnikom spotkań z muzyką Depeche Mode - DEWOCJONALIA!
Pozostańcie w rytmie!
Fan Club Depeche Mode - VIOLATOR - Kłodzko, 21.02.2007 r.
AKTUALNOŚCI
2 lata strony www.DEWOCJONALIA.prv.pl

Czas przepływa gdzieś między palcami lub obok nas.
Razem ze spadającymi jak krople minutami, godzinami, dniami towarzyszyły nam kolejne edycje DEWOCJONALII.
I tak minęły dwa lata od startu strony www.dewocjonalia.prv.pl
Sporo się wydarzyło w tym czasie:
- nastąpiło ponad 3500 odsłon strony
- odbyło się 8 edycji DEWOCJONALIA (1-2: Pub U SŁAWNIKA, 3-6: Centrum Edukacji Kulturalnej w Kłodzku, 7-8: Pub AK)
- ukazało się 8 płyt D-CD
- odbyły się 3 D-CZ@TY
- rozrósł się dział strony 'galeria' (szkoda, że uczestnicy DEWOCJONALIA nie przejawiają większej aktywności fotograficznej)
- pojawił się nowy dział 'pliki'
- uruchomiony został D-STRAGAN - sklep z DEWOCJONALIAMI
- użytkownicy oddali blisko 1000 głosów w plebiscytach umieszczonych na stronie i 48 wpisów do księgi gości.
...
Można powiedzieć, że wydarzyło się sporo, biorąc pod uwagę, że DEWOCJONALIA to impreza kierowana głównie do mieszkańców Ziemi Kłodzkiej (chociaż nie zabrakło na kolejnych edycjach gości z: Wrocławia, Nysy, Opola, Grodkowa a nawet Szczecina).
Miło jest też obserwować wzrost zainteresowania elektroniczną komunikacją D-Fanów. Co mam nadzieję będzie się nadal rozwijać w przyszłości.
Za rok 12 marca będzie 3 rocznica strony.
A na dzisiaj Prezydent Aleksander Kwaśniewski zafundował nam prezent w postaci żałoby narodowej i z tego powodu D9-9DEWOCJONALIA zostają przeniesione na 27 marca 2004r.
Wiktor Krokodyl
Dodane: 2004-03-12 | czytano: 2215
ARCHIWUM DEWOCJONALIA
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2010  -  1
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2009  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2008  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2007  -  4
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2006  -  7
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2005  -  6
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2004  -  12
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2003  -  8
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2002  -  16
PŁYTY DEWOCJONALIA + KONKURSY
ARCHIWUM + KONKURSY / D-CD
LISTA PRZEBOJÓW
SUBSKRYPCJA D-BIULETYNU
Projekt DEWOCJONALIA jest czescia Programu ELECTRO-ROBOT realizowanego przez Stowarzyszenie ELECTRO-ROBOT.
Wszelkie prawa autorskie do materialów zawartych w serwisie zastrzezone.
Projek graficzny i programowanie dla ELECTRO-ROBOT: ©2002-2019 Krokodyl Produkt
DEWOCJONALIA instnieja od 9 lutego 2002 r. | w sieci od 12 marca 2002 r. i sa czescia ELECTRO-ROBOT Depeche Mode Network