DEWOCJONALIA / nowe
2019.10.16
Zobacz D-Galerie na stronie Programu ELECTRO-ROBOT
DEWOCJONALIA ...więcej niż przyjęcie...

5 lat temu wystartowała strona internetowa DEWOCJONALIA, która wśród odwiedzających stała się głównie miejscem spotkań (kilka edycji D-CZ@T) i odwiedzin grupy fanów i sympatyków grupy DPECHE MODE.
Idea DEWOCJONALII ma już sześć lat, a od pięciu przyjęła postać zmaterializowaną. Powrót do spotkań z muzyką grupy DEPECHE MODE nastąpił w 10 rocznicę ostatniego Zlotu Fanów DEPECHE MODE w Kłodzku, w lutym 2002 roku w Pub U SŁAWNIKA (w piwnicach Kościoła Gotyckiego w Kłodzku), gdzie zebraliśmy się aby uczcić fakt, że zobaczyliśmy koniec kolejnego czarnego dnia ;) i wybudzić się z przyzwyczajenia codzienności wracając do starszych lub młodszych wspomnień związanych z muzyką szybkiej mody. Przez te cztery lata działalności DEWOCJONALIA odwiedziło ponad 1500 osób (co biorąc pod uwagę aktualną kondycję kulturalną w kraju, a szczególnie w Kotlinie Kłodzkiej można uznać za sukces) głównie z Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz z odleglejszych regionów: Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, oPolanica, Kraków.
Oprócz szaleństw przy muzyce grupy DEPECHE MODE odbyły się na DEWOCJONALIACH cztery koncerty: MIKROKILLA, WIKTOR 37, STATION ONE i AGRESSIVA 69 oraz odbyło się ponad 20 konkursów na: płyty D-CD, D-Koszulki, D-Reprodukcje.
Z okazji 5 URODZIN SERWISU DEWOCJONALIA chcemy serdecznie podziękować: uczestnikom 18 edycji DEWOCJONALII, wykonawcom koncertów oraz współpracownikom:Jerzó, Pub U SŁAWNIKA, Pub WBL (i pracownicy), Karczma Kłodzka, Pub AK (i pracownicy), Iwona Lemiesz - dyrektor Zespołu Szkół Społecznych, Kłodzki Ośrodek Kultury (i pracownicy), Marcin Kuraś, Bogdan Wieczorek, Marcin Sydorko, Krzysiu Fan, Michałowi Gąsiorowski, MUZOM za czujność i dobrą energię oraz grupie fotoreporterów od 9 edycji DEWOCJONALII: Tomasz Gacek, Maciej Wachowski, Jacek Dziułka, Natalia Kumoś, Pani Zofia, Miluś, D-Man, Tomasz Janicki, Krzysztof Syper.
Mamy nadzieję, że wiele osób których nie było ostatnio widać na DEWOCJONALICH powróci do źródła swoich muzycznych emocji sprzed lat. Czego życzymy byłym, obecnym i przyszłym uczestnikom spotkań z muzyką Depeche Mode - DEWOCJONALIA!
Pozostańcie w rytmie!
Fan Club Depeche Mode - VIOLATOR - Kłodzko, 21.02.2007 r.
AKTUALNOŚCI
D10 - 10 DEWOCJONALIA - relacja zdarzeń

18 września 2004 r. odbyły się jubileuszowe D10 - 10 DEWOCJONALIA.
Bez zbędnych fajerwerków, ale za to z kilkoma ciekawymi atrakcjami takimi jak:
- koncert WIKTOR 37 (m.in. premierowe wykonanie I Feel Loved na żywo)
- koncert STATION ONE
- tradycyjny już konkurs na D-CD, na którego 10 edycji znalazły się takie smaczki jak: premierowe mikrokilla - Grejta Mixa D9 (megamix z koncertu na 9 DEWOCJONALIACH), remiks I Feel Loved (Aorta 93 Mix) oraz kilkanaście innych "dziwnych" wersji utworów Depeche Mode.
- konkurs na karykaturę Krokodyla (nagrodą była koszulka DEWOCJONALIA - czarna edycja).
Oba konkursy wygrał szeregowy Marcin Kuraś, któremu zostawiłem w jednostce wojskowej informację, że "Wujek Dawid przylatuje w sobotę o 18.00"... ;) GRATULACJE MARCIN!
Trzeba policzyć, która to już Twoja wygrana na DEWOCJONALIACH ;-D

Frekwencja na D10 nie była powalająca (przyszła połowa publiczności z D9), co nie przeszkodziło w dobrej zabawie ani wykonawcom koncertów, ani publiczności, która nieco ospała podrywała się do zabawy aby po chwili przysiąść wygodnie na twardych krzesłach Klubu ASTRA. Wyjątkiem była druga część koncertu STATION ONE, w której grupa zagrała przeboje Depeche Mode. Zabawnych momentów nie zabrakło (z udziałem publiczności) o czym przekonacie się wkrótce słuchając Personal Jesus czy Enjoy The Silence.

Osoby, które są rozczarowane brakiem projekcji wideo przepraszam serdecznie. Nawaliła Pani DVD i projekcja umarła śmiercią naturalną.
Pragniemy też wyjaśnić, że zespół STATION ONE jest z Jastrzębia Zdroju a nie z Ostrowa Wielkopolskiego jak błędnie podaliśmy, za co zespół i sprowadzonych na manowce przepraszamy.

Gratulujemy osobom, które weszły na imprezę bez biletów i myślę, że się specjalnie nie wzbogaciły o 7zł. Za to my, tak, w nowe doświadczenia i wrażenia z obserwacji tych, których znamy od wielu lat.

Lista utworów wykonanych na żywo na D10 - 10 DEWOCJONALIA.

WIKTOR 37
[1] Amnez-Intro
[2] F-37
[3] Fly On the Windscreen
[4] Trasa W-Z
[5] I Feel Loved (premiera!)

STATION ONE
[1] Express
[2] Blindly Believing
[3] In Vain
[4] Electric Girl
[5] My Kingdom
[6] Thrill
[7] Work Hard (premiera!)
[8] Personal Jesus
[9] A Question Of Time
[10] Everything Counts
[11] It's no Good
[12] Dangerous
[13] Useless
[14] Barrel Of A Gun
[15] Enjoy The Silence
[16] Never Let Me Down Again
+ bis
[17] Photographic

Materiał niebawem ukaże się na stronie DEWOCJONALIA w dziale PLIKI.
Zapraszamy też do GALERII D10.

I to chyba w tej chwili na tyle.
Jak coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszemy w tym wątku.

D11 - 11 DEWOCJONALIA odbędą się w przyszłości, ale o tym zadecydują wyniki ankiety D11.
Szczegóły wkrótce na stronie i na ulotkach w Kłodzku.


Z OSTATNIEJ CHWILI!
Zapis koncertu STATION ONE jednak nie ukaże się na stronie DEWOCJONALIA ze względu na brak zgody grupy na publikacje z przyczyn techniczno-akustycznych.
Fan Club Depeche Mode VIOLATOR - Kłodzko
Dodane: 2004-09-22 | czytano: 2439
ARCHIWUM DEWOCJONALIA
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2010  -  1
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2009  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2008  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2007  -  4
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2006  -  7
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2005  -  6
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2004  -  12
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2003  -  8
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2002  -  16
PŁYTY DEWOCJONALIA + KONKURSY
ARCHIWUM + KONKURSY / D-CD
LISTA PRZEBOJÓW
SUBSKRYPCJA D-BIULETYNU
Projekt DEWOCJONALIA jest czescia Programu ELECTRO-ROBOT realizowanego przez Stowarzyszenie ELECTRO-ROBOT.
Wszelkie prawa autorskie do materialów zawartych w serwisie zastrzezone.
Projek graficzny i programowanie dla ELECTRO-ROBOT: ©2002-2019 Krokodyl Produkt
DEWOCJONALIA instnieja od 9 lutego 2002 r. | w sieci od 12 marca 2002 r. i sa czescia ELECTRO-ROBOT Depeche Mode Network