DEWOCJONALIA / nowe
2019.10.16
Zobacz D-Galerie na stronie Programu ELECTRO-ROBOT
DEWOCJONALIA ...więcej niż przyjęcie...

5 lat temu wystartowała strona internetowa DEWOCJONALIA, która wśród odwiedzających stała się głównie miejscem spotkań (kilka edycji D-CZ@T) i odwiedzin grupy fanów i sympatyków grupy DPECHE MODE.
Idea DEWOCJONALII ma już sześć lat, a od pięciu przyjęła postać zmaterializowaną. Powrót do spotkań z muzyką grupy DEPECHE MODE nastąpił w 10 rocznicę ostatniego Zlotu Fanów DEPECHE MODE w Kłodzku, w lutym 2002 roku w Pub U SŁAWNIKA (w piwnicach Kościoła Gotyckiego w Kłodzku), gdzie zebraliśmy się aby uczcić fakt, że zobaczyliśmy koniec kolejnego czarnego dnia ;) i wybudzić się z przyzwyczajenia codzienności wracając do starszych lub młodszych wspomnień związanych z muzyką szybkiej mody. Przez te cztery lata działalności DEWOCJONALIA odwiedziło ponad 1500 osób (co biorąc pod uwagę aktualną kondycję kulturalną w kraju, a szczególnie w Kotlinie Kłodzkiej można uznać za sukces) głównie z Kłodzka i Kotliny Kłodzkiej oraz z odleglejszych regionów: Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, oPolanica, Kraków.
Oprócz szaleństw przy muzyce grupy DEPECHE MODE odbyły się na DEWOCJONALIACH cztery koncerty: MIKROKILLA, WIKTOR 37, STATION ONE i AGRESSIVA 69 oraz odbyło się ponad 20 konkursów na: płyty D-CD, D-Koszulki, D-Reprodukcje.
Z okazji 5 URODZIN SERWISU DEWOCJONALIA chcemy serdecznie podziękować: uczestnikom 18 edycji DEWOCJONALII, wykonawcom koncertów oraz współpracownikom:Jerzó, Pub U SŁAWNIKA, Pub WBL (i pracownicy), Karczma Kłodzka, Pub AK (i pracownicy), Iwona Lemiesz - dyrektor Zespołu Szkół Społecznych, Kłodzki Ośrodek Kultury (i pracownicy), Marcin Kuraś, Bogdan Wieczorek, Marcin Sydorko, Krzysiu Fan, Michałowi Gąsiorowski, MUZOM za czujność i dobrą energię oraz grupie fotoreporterów od 9 edycji DEWOCJONALII: Tomasz Gacek, Maciej Wachowski, Jacek Dziułka, Natalia Kumoś, Pani Zofia, Miluś, D-Man, Tomasz Janicki, Krzysztof Syper.
Mamy nadzieję, że wiele osób których nie było ostatnio widać na DEWOCJONALICH powróci do źródła swoich muzycznych emocji sprzed lat. Czego życzymy byłym, obecnym i przyszłym uczestnikom spotkań z muzyką Depeche Mode - DEWOCJONALIA!
Pozostańcie w rytmie!
Fan Club Depeche Mode - VIOLATOR - Kłodzko, 21.02.2007 r.
AKTUALNOŚCI
D13 - 13 DEWOCJONALIA - czyli 13 grzech...

Od D13 - 13 DEWOCJONALIA minęło już sześć tygodni a nikt się nie pokusił o relację z tego szczęśliwego wydarzenia.
Ta edycja DEWOCJONALIA miała wyjątkowy charakter i klimat - z różnych względów.
Po kilku edycjach w Klubie ASTRA - Kłodzkiego Ośrodka Kultury, na których odbyła się seria koncertów i kilka projekcji, powróciliśmy do obdartego za światła i rozległej przestrzeni podziemia Pubu AK.
Zmiana proporcji w użytych środkach wyrazu takich jak: przestrzeń, oświetlenie, nagłośnienie, projekcje czy koncerty zespołów "elektrycznych", odbiła się niesamowicie na tych DEWOCJONALIACH.
Przetramsponowane dekoracje z Klubu ASTRA przemieniły się cudownie jak w PRZYGODACH GULIWERA w olbrzymie oddziaływające zjawisko. Szczególnie jego nowy element: Pan PTAk!
Jako że głównym elementem tego wieczoru miała być premiera nowego albumu Depeche Mode PLAYING THE ANGEL (kurcze!), zmieniliśmy też obyczaje muzyczne.
Pierwszą główną cechą tego wieczoru to trans-misja skierowana w uszy uczestników DEWOCJONALIA utworów Depeche Mode powstałych do 1986 roku (włącznie). Pan Marcin zajął się częścią kompaktową, a Pan Wiktor analogową. Radości było co nie miara a i poskakać można było przy obrotach analogowych singli.
Po trzech godzinach publiczność zaczęła bardziej nerwowo domagać się PTAka?
I właśnie po chwili, równo o 23.00 PTAk wylądował! Prawdziwy szał na kortach! Przy zgrzytach A PAIN THAT I'M USED TO z wrzaskiem prawie wszyscy wparowali na parkiet. Oj! A dalsze dwa utwory nie obniżyły ciśnienia uczestnikom D13 - 13 DEWOCJONALIA.
Po przejściu pierwszej fali PTAsiej grypy wskoczyliśmy w okres działalności grupy Depeche Mode po 1986 roku.
Bardzo miła była rozmowa z Panem Krzysiem, który po 20 minutach obróciła się i zobaczył dwa "dziabaki" po czym krzyknął słowo na "k", znaczy się kurcze.
Emocji nie zabrakło i później. Jak chcecie wiedzieć więcej - zapytajcie się tych co byli.
: ) ===D
Fan Club Depeche Mode VIOLATOR - Kłodzko
Dodane: 2005-12-08 | czytano: 2024
ARCHIWUM DEWOCJONALIA
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2010  -  1
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2009  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2008  -  2
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2007  -  4
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2006  -  7
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2005  -  6
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2004  -  12
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2003  -  8
ARCHIWUM DEWOCJONALIA 2002  -  16
PŁYTY DEWOCJONALIA + KONKURSY
ARCHIWUM + KONKURSY / D-CD
LISTA PRZEBOJÓW
SUBSKRYPCJA D-BIULETYNU
Projekt DEWOCJONALIA jest czescia Programu ELECTRO-ROBOT realizowanego przez Stowarzyszenie ELECTRO-ROBOT.
Wszelkie prawa autorskie do materialów zawartych w serwisie zastrzezone.
Projek graficzny i programowanie dla ELECTRO-ROBOT: ©2002-2019 Krokodyl Produkt
DEWOCJONALIA instnieja od 9 lutego 2002 r. | w sieci od 12 marca 2002 r. i sa czescia ELECTRO-ROBOT Depeche Mode Network